Co to jest piaskowanie i dlaczego jesteśmy najlepsi

Co to jest piaskowanie?

Co to jest piaskowanie? Piaskowanie to proces, który został wymyślony w roku 1870, przez amerykańskiego żołnierza Benjamina Chewa Tilghmana, który najpierw opatentował go w USA, w później w Wielkiej Brytanii. Ukończył studia prawnicze, jednak nie chciał pracować w swoim zawodzie, razem ze swoim bratem podróżował po świecie odwiedzając laboratoria, zakłady czy młyny. Legenda dotycząca piaskowania głosi, że pomyśl zrodził się gdy zauważył na pustyni smagane piaskiem okna. Jedna z jego firm , specjalizujące się w czyszczeniem strumieniowo ściernym funkcjonuje do dziś.

Piaskowanie Kraków

FHU Piaskowanie powierzchni stalowych

W naszej firmie do piaskowania używamy piaskarek, które charakteryzują się wysoką wydajnością i trwałością. Piaskujemy jedynie w specjalnym przystosowanym do piaskowania kombinezonie: hełmie, rękawicach i odzieży z zachowaniem zasad BHP. Przy profesjonalnym piaskowaniu elementów, kompresor śrubowy o wydajności 5m3/min, jest to względne minimum w naszej branży. Poniżej prezentujemy nową piaskarkę w naszej firmie o zbiorniku 200l.

Co to jest piaskowanie

Piaskarki używane w naszej firmie

Oczyszczarki, czyli piaskarki używane przez naszych pracowników charakteryzują się wysoką wydajnością, bezawaryjnością oraz jakością. W urządzeniach znajdują się podzespoły z wyższej półki, od renomowanych i znanych producentów w całej europie. Dzięki temu mamy pewność, że niezależnie od warunków nasze maszyny sprawdzi się w działaniu. Piaskarka jakiej używamy posiada duży zbiornik 200l. jest wyposażona w koła, czyli służyć może także, do prac mobilnych. Możliwe jest sterowanie urządzeniem dźwignią pneumatyczną.

Piaskujemy:

• Metal,
• Drewno,
• Szkło,
• Plastik,
• Cegła,
• Kamień,
• Beton.

O piaskowaniu słów kilka

Piaskowanie, jest procesem, który dokładniej polega na oczyszczaniu lub ukształtowaniu danej powierzchni materiałem ściernym, na przykład piasku w strumieniu sprężonego powietrza lub wody. Wyróżniamy kilka klas piaskowania, od najlepszej do najgorszej: SA 3, SA 2.5, SA 2, SA 1 i klasa stoczniowa – SA 1.5. Klasa SA3 możliwa jest jednak do uzyskania tylko na nowej powierzchni. Do piaskowania mogą być również użyte takie materiały jak na przykład, śrut, szkło, metal, suchy lód, granat, soda, czy żużel, a nawet kawałki skorupy orzechów.

Kontakt z naszą firmą