Katowice

Piaskowanie Katowice

Piaskowanie to proces, dzięki któremu można uzyskać idealnie gładką i pozbawioną zabrudzeń powierzchnię. Istnieje dzięki temu możliwość bezproblemowego dotarcia do trudno dostępnych rogów i zakrzywień. W zależności od zapotrzebowania oraz rodzaju podejmowanego działania, korzysta się z różnych materiałów niezbędnych podczas piaskowania. Może to być piasek, śrut, metal, a nawet szkło. Profesjonaliści, którzy piaskowanie stali traktują zawodowo, ocenią która metoda będzie najodpowiedniejsza. Piaskowanie wykorzystuje się na dużą skalę w różnych gałęziach przemysłu. Trudno sobie bowiem wyobrazić przemysł stoczniowy czy mechaniczny bez procesu piaskowania. Nasza firma gwarantuje bardzo kompleksową usługę. Piaskowanie konstrukcji, elewacji, cegły, piaskowanie stali czy piaskowanie elementów metalowych. Na wszystkie nasze usługi udzielamy gwarancji. Oferujemy Państwu wyjazdowe piaskowanie Katowice oraz okolice, fachowo i sprawnie. Posiadamy niezbędne doświadczenie, zajmujemy się zleceniami dużo gabarytowymi.

Piaskowanie Katowice

Czym jest piaskowanie ?

Przede wszystkim celem piaskowania jest czyszczenie powierzchni między innymi konstrukcji stalowych, metalowych, ceglastych bądź drewnianych, ale także kamieni oraz innych materiałów. Fachowa oferta w dziale na naszej stronie piaskowanie Katowice. Piaskowanie drewna czy piaskowanie metalu jest niezwykle często wykorzystywane podczas różnych prac remontowych. Również w wielu procesach technologicznych, kiedy konieczne jest uzyskanie nienaruszonej, gładkiej i perfekcyjnie czystej powierzchni. Podobnie najczęściej spotyka się piaskowanie cegły czy piaskowanie elewacji. Te zabiegi zamawiane są często przez osoby prywatne, chcące odnowić swoje budynki mieszkalne. Piaskowanie konstrukcji zaś, to procedury stosowane głównie w branżach budowlanych, technologicznych czy przemysłowych zamawiane głównie przez firmy i przedsiębiorstwa. Jak wiadomo pracowaliśmy i pracujemy dla wymagających kontrahentów, którzy nie zawiedli się na naszej jakości i solidności.

Usługi piaskowania elewacji

Budynki mieszkalne przez lata ulegają zabrudzeniom. Nie są odporne na czynniki środowiskowe czy zanieczyszczenia spowodowane przemysłem miejskim. Piaskowanie elewacji wydaje się być jednym z efektywniejszych rozwiązań czyszczenia elewacji. Oczywiście, czyszczenie elewacji może się także odbywać za pomocą użycia środków chemicznych i wody pod ciśnieniem, jednak piaskowanie elewacji to sposób dużo skuteczniejszy. Przy okazji niszczy wszelkie głębsze i bardziej uciążliwe zabrudzenia. Wygładzając ją i przywracając jej pierwotny charakter. Usługa piaskowania oferowane przez naszą firmę, to gwarancja wysokiej jakości działania. Przede wszystkim także pewność, że powierzchnia nie ulegnie zniszczeniom. Specjaliści najpierw bowiem oceniają jej stan, a dopiero później podejmują decyzję o metodzie piaskowania.

Piaskowanie Katowice

Piaskowanie Katowice i okolice

Podsumowując jak wiadomo piaskowanie jest efektywne przy usuwaniu korozji i rdzy z mostów, barierek czy wszelkich innych konstrukcji. Ich obecność skraca żywotność, szczególnie takich materiałów, jak metal czy stal. Można więc zauważyć, że piaskowanie konstrukcji będzie więc nierzadko konieczne dla zachowania estetyki, funkcjonalności wielu różnych struktur budowlanych itp. Ponadto piaskowanie barierek czy piaskowanie mostów gwarantuje też poprawę ich estetyki. Potem jest malowanie proszkowe konstrukcji, co bez piaskowania byłoby zupełnie niemożliwe. Piaskowanie konstrukcji wykonuje się za pomocą specjalistycznych urządzeń, także takich, które można wznosić na wysokości lub użytkować w trudno dostępnych miejscach, nierzadko w fabrykach czy halach produkcyjnych. Wykonane przez nas prace znajdą Państwo w dziale Referencje.

Przykładowy cennik piaskowania:

Piaskowanie elewacji, cegły, klinkieru, piaskowca, betonu od 40 zł m²
Piaskowanie bram, mostów, poręczy, schodów, przęseł od 60 zł m²
Piaskowanie konstrukcji od 70 zł m²
Piaskowanie ram aut, naczep szt. od 2500 zł
Piaskowanie naczep, aut, przyczep, kontenerów, silosów szt. od 1800-4500 zł
Piaskowanie dużej ilości elementów stalowych godz. 190-250 zł / godz

Jednak cennik może ulec zmianie w zależności od specyfikacji, wielkości i trudności zamówienia. Zajmujemy się głównie piaskowaniem dużych elementów, inaczej mówiąc wyjazdowe piaskowanie Katowice. Dokładnej wyceny i szczegółowych informacji na temat usługi oraz naszej oferty udzielamy telefonicznie pod numerem 794 036 036 lub adresem email info@piaskowanie.pl.

Usługa piaskowania stali

Ponadto konstrukcje metalowe bądź drewno czyści się więc pod ciśnieniem za pomocą sprężonego powietrza oraz odpowiednich materiałów ściernych. Użycie konkretnego sposobu będzie więc zależało od rodzaju prowadzonych prac, a także stopnia zaistniałych zanieczyszczeń. Piaskujemy przy użyciu specjalnych urządzeń i maszyn, a dokonywane jest przez specjalistów. Warto mieć na uwadze, że piaskowanie powierzchni nie jest jej szlifowaniem. To dwa różne zabiegi. Piaskowanie odbywa się często bowiem w celu późniejszego malowania, ponieważ farba dużo lepiej pokrywa czyste i gładkie struktury. Przede wszystkim zajmujemy się piaskowaniem konstrukcji stalowych, hal i magazynów u naszych zleceniodawców. Ponadto posiadamy liczne referencje, które potwierdzają jakość naszej pracy oraz solidność i terminowość w jej wykonaniu. Działamy i oferujemy usługę lokalne piaskowanie Katowice.

Piaskowanie Katowice Piaskowanie Katowice Piaskowanie Katowice Piaskowanie Katowice    

Oczyszczanie powierzchni

Antykorozja, czyli inaczej piaskowanie to nie tylko czyszczenie, ale także sposób na nadanie nowego wyglądu powierzchni. Jest tak w przypadku piaskowania drewna, które uchodzi za ciekawą metodę jego rzeźbienia czy nadawaniu mu określonych kształtów, a nawet zmiany jego struktury. Piaskowanie drewna daje bowiem efekt gładkiej powierzchni, ale można też uzyskać niepowtarzalny efekt uwidocznienia słoi. Obecnie, piaskowanie drewna staje się bardzo powszechnie wykorzystywanym sposobem na zdobienie mebli i nadawanie im pożądanego charakteru. Wyjątkowej estetyki. Podobnie piaskowanie drewna odbywa się w podobny sposób, jak piaskowanie konstrukcji stalowych czy piaskowanie metalu. Piasek (lub inny materiał) uwalania się bowiem pod ciśnieniem i trafia do trudno dostępnych miejsc czy w szczelinach. Jest więc na pewno skuteczniejsze niż samo ścieranie. Innymi słowy w dziale referencje znajdą Państwo filmy z naszych prac – FILMY PIASKOWANIE.

Piaskowanie Katowice Lokalnie

Na przykład budynki wykonane z cegły narażone są na duże oraz intensywne zabrudzenia, które wpływają na ich estetykę. Zwykle jest to spowodowane czynnikami środowiskowymi lub zanieczyszczeniami. Piaskowanie cegły to praktycznie jedyny skuteczny i bardzo efektywny sposób doprowadzenia budynku do jego stanu pierwotnego. Czyszczenie cegły odbywa się za pomocą specjalistycznych urządzeń. Przez maszynę pod ciśnieniem napyla się drobinami kruszywa na określoną powierzchnię. Następuje więc jej ścieranie, co w efekcie czyści cegłę. Piaskowanie może być zabiegiem inwazyjnym dla cegieł starych. O dużej zawartości wilgoci czy wapnia. Dlatego też konieczne jest wcześniejsze dokonywanie oceny profesjonalistów. Dostosują oni wartość ciśnienia do wymaganych warunków. Dlatego piaskowanie cegieł będzie się wówczas odbywać tak, by nie naruszało stabilności elewacji. Oferujemy profesjonalną usługę w kategorii Piaskowanie Katowice. Szybki kontakt z naszą firmą po kliknięciu w link – Kontakt z nami.

Dodaj komentarz